ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی معاونت آموزش ابتدایی معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/10/20 کد خبر: 25963 مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك در حرم مطهر رضوي برگزار شد.
با حضور مدير كل و معاون آموزش ابتدايي استان:
مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك در حرم مطهر رضوي برگزار شد.
مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك با حضور بيش از 400 دانش آموز ابتدايي دختر در حرم مطهر رضوي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي،دكتر عليرضا كاظمي صبح امروز در مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك كه در حرم مطهررضوي با حضور بيش از 400 دانش آموز دختر ابتدايي برگزار شد گفت: هدف كلي از برگزاري اين طرح پيوند دانش آموزان با اهل بيت عصمت و طهارت بوده  و تلاش داريم دانش آموزان را به بندگان صالح خدا و ائمه معصومين تبديل كنيم و از طرفي آنها را به نقش و جايگاه خود و اثربخشي شان در زندگي و آداب زيارت آشنا سازيم.

وي ادامه داد:در واقع اين طرح يكي از طرح هايي است كه در رابطه با آشنايي با اهل بيت عصمت و طهارت در سطح استان صورت مي گيرد.

دكتر كاظمي ضمن اشاره به اين كه هر اقدامي در آموزش و پرورش بايد به تربيت و يا تعليم دانش آموزان منتج شود اظهار داشت: مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك نيز از جمله طرح هايي است كه بر روي تربيت بهتر آنان تاثيرگذار است؛ اين اقدام سازنده حتي در ساحت هاي ديگر تربيتي نيز تاثير دارد و به عنوان مثال بازديد دانش آموزان از اماكن متبركه و مشاهده هنر هاي اسلامي ايراني مي تواند در نهادينه سازي ساحت تربيت هنري و زيبا شناختي موثر باشد.

وي با اعلام اين كه با بازگويي تاريخ اسلام و گذشتگان علم دانش آموزان نيز افزوده مي شود خاطر نشان ساخت: مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك فوايد و اثرات چند جانبه دارد و ضمن فوايد ذكر شده در بالا نيز داراي جنبه تنوعي و تفريحي است.

كاظمي همچنين گفت :ما به عنوان خادمين حرم امام مهرباني ها ، هرساله بين 12 تا 15 هزار دانش اموز زيارت اولي را از سراسر كشور پذيرا هستيم و اكنون با توجه به اين كه مشهد پايتخت مشهد2017 مي باشد در نظر داريم همانند سال گذشته از كاروان هاي كشورهاي اسلامي نيز پذيرايي كنيم.

ميثاق آسماني در حريم ملائك مصداق تربيت ديني است

معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي نيز در ادامه اين مراسم با بيان اينكه طرح مراسم ميثاق آسماني در حريم ملائك با هدف الگو گرفتن از زندگي ائمه معصومه و نهادينه سازي عفاف و حجاب در ميان دانش آموزان دختر از پايين ترين سنين اجرا شده است گفت: در قالب اين طرح دانش آموزان با اماكن متبركه در سطح استان آشنا مي شوند .

حقيقي با اعلام اين كه 400 دانش آموز دختر ابتدايي در اين مراسم به نمايندگي از دانش آموزان 47 منطقه استان حضور به هم رساندند افزود: تلاش مي كنيم كه مدارس سطح استان با اجراي طرح ها و برنامه هايي از قبيل بازديد از زيارتگاه ها، اماكن متبركه و گلزار شهدا در طي سال تحصيلي براي دانش آموزان خود الگوسازي كنند.

وي اين قبيل مراسم ها را مصداق مناسبي براي تربيت بهتر آينده سازان جامعه دانست و بيان كرد:  هم اكنون مقاطع دوم تا ششم ابتدايي را تحت پوشش قرار داده ايم تا گامي در جهت ترويج فرهنگ رضوي و ايثار و شهادت برداشته باشيم.

تعداد بازدید: 27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal